Ogłoszenie-Zawody

W dniu 1.10.2017r. odbędą się Spławikowe Mistrzostwa Koła. Zawody dwu turowe odbędą
się na wodzie „Czarna - Połączone”, oraz „Nowa – Babska”. Zwody zaliczane do GPX Koła i
dla członków Koła nr 9.

Obowiązuje wym. siatek 200cm. Zbiórka zawodników o godzinie 6.00. Wody zostają zamknięte
w dniu 1.10.2017r od godz. 00.00 do zakończenia zawodów.


Spławikowe Mistrzostwa Szkółek Wędkarskich – Błońska „Dziewiątka” zdobyła złoto i brąz w drużynie

W niedzielę 10 września 2017 r. Kanał Żerański w Kobiałce, był areną zmagań młodych wędkarzy, którzy uczestniczyli w zawodach zorganizowanych przez Komisję Młodzieżową OM PZW. Początkowo rozegranie zawodów zaplanowano na zbiorniku Łoje k/Przasnysza, jednak ze względu na nie wystarczającą pojemność łowiska, Komisja Młodzieżowa zadecydowała o zmianie łowiska. Punktualnie o 8.00 sędzia główny zawodów kol. Jan Kubaszewski wraz z przewodniczącym Komisji Młodzieżowej, kol. Cezarym Wieczorkiem, powitali uczestników zawodów i przystąpiono do losowania stanowisk.

W zawodach wzięło udział 88 młodych zawodników w trzech kategoriach wiekowych: U-12, U-14 i U-16, oraz w kategorii integracyjnej. Łącznie zgłoszono 14 drużyn.  Szkółka wędkarska „Dziewiątka” wystawiła do tych zawodów dwie drużyny, które stanęły w klasyfikacji końcowej na podium. Pierwsza drużyna w składzie : U-12 Aleksandra Żabka, U-14 Radosław Fabisiak, U-16 Bartosz Krzyżak zajęła 1 miejsce. Druga drużyna w składzie : U-12 Magdalena Socha, U-14 Zuzanna Użlis, U-16 Jakub Wróblewski zajęła 3 miejsce. Indywidualnie nasi zawodnicy też stawali na podium i tak:

Kategoria wiekowa U-12:
Aleksandra Żabka 2 miejsce
Magdalena Socha 11 miejsce

Kategoria wiekowa U-14:
Radosław Fabisiak 1 miejsce
Zuzanna Użlis 3 miejsce
Kacper Wróblewski 11 miejsce

Kategoria wiekowa U-16:
Bartosz Krzyżak 1 miejsce
Jakub Wróblewski 3 miejsce

Słoneczna pogoda sprzyjała wędkowaniu przez całe zawody. Łowiono głównie ukleje, lecz trafiały się płocie i leszcze w siatkach zawodników. Po zakończeniu łowienia na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek, po którym rozpoczęto ceremonię nagradzania najlepszych zawodników i zawodniczek.

Zdobywcy miejsc 1-6 w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, a wszyscy uczestnicy pamiątkowy medal i upominek ufundowany przez sponsorów. Zwycięzców dekorował Wiceprezes ds. Sportu i Młodzieży kol. Wojciech Szubierajski wraz z Przewodniczącym Komisji Młodzieżowej i Sędzią Głównym.

Komisja Młodzieżowa dziękuje wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za udział w Mistrzostwach, bowiem mają one na celu integrację młodzieży i dobrą zabawę. Miejmy nadzieję, że za rok frekwencja będzie taka sama lub większa. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy wrócili z Mistrzostw uśmiechnięci.

Czytaj całość


Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym – Puławy 2017

Tegoroczne 65 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski były rozgrywane w Puławach w dniach 12 -14.08.2017r. na stadionie Mosir – Puławy. Okręg reprezentowało 5 zawodników (4 z Błonia),tj. 2 juniorów (Patryk i Michał Sapigórscy), juniorka (Zuzanna Użlis) , kadet i senior (Łukasz Sierociński). Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając wysokie miejsca.

Czytaj całość


 Puchar portalu moczykije.net pod patronatem Burmistrza Błonia.

 

            Blisko 40 wędkarzy z całej polski zjechało do Błonia na zawody o Puchar Portalu moczykje.net. Impreza rozgrywana na miejscowych gliniankach na długo pozostanie w pamięci uczestników. Po pierwsze znakomita organizacja, a po drugie masa nagród do wygrania! Najlepsza ósemka otrzymała cenne upominki rzeczowe, ale również Ci, którym się nie powiodło wzieli udział w losowaniu nie mniej wartościowych nagród. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymali pakiet glin i zanęt od sponsorów. Nikt więc nie wrócił do domu z pustymi rękami.

 

            Zanim jednak do tego doszło zawodnicy przez 4 godziny zmagali się z rybami na błońskiej wodzie. Te jak zwykle nie dały się łatwo podejść, choć mieszka ich w naszych gliniankach sporo. Najlepsi zawodnicy poradzili sobie jednak doskonale i po 4 godzinach mieli co świętować.

Czytaj całość


TAAAKA RYBA 2017

Już tradycją stało się organizowanie przez Koło PZW nr 9 w Błoniu, corocznego pikniku rodzinnego „Taaaka Ryba” na naszych miejskich gliniankach. W tym roku mieliśmy już jego 17-tą edycję! Jak zawsze frekwencja dopisała i ponad 120 dzieci w wieku od 6 do 15 lat, uczestniczyła w zorganizowanych konkursach i zawodach. Dzieci (w wieku 6-10 lat) i młodzież (w wieku 11-15 lat), pod okiem doświadczonych instruktorów, mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencjach typowo wędkarskich i nie tylko. Zostały rozegrane zawody wędkarskie o największą rybę, zawody rzutowe do Tarczy Arenberga, a także konkurencje szybkościowe i sprawnościowe- rzuty piłeczkami do celu (tarczy). Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekał specjalnie przygotowany basen do połowu, ale zabawkowych rybek. W tym roku dzięki Powiatowi Warszawskiemu Zachodniemu partnerowi pikniku, ustawione były dmuchane zjeżdżalnie na których każde dziecko mogło się bawić. Dodatkową atrakcją były szaszłyki owocowe i czekoladowa fontanna.

Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem, w związku z czym specjalnie wydłużony został  czas zapisów uczestników do poszczególnych zawodów. Tylu chętnych chciało nauczyć się wędkować albo spróbować spinningu do celu.

Dużym zainteresowaniem przez dzieci był pokaz z udziałem psa specjalnego, który na co dzień pracuje w Służbie Więziennej. Dodatkową atrakcją był samochód specjalny SW, który można było zwiedzić od środka. Organizatorzy zaprosili dodatkowo wóz bojowy z OSP Błonie oraz radiowóz Policji z Komisariatu Miejskiego w Błoniu.

Dla rodziców i opiekunów był zorganizowany kurs i pokaz Nordic Walking zorganizowane przez Stowarzyszenie „Rysie Razem”. Fajne zajęcia w oczekiwaniu na swoją pociechy cieszyły się zainteresowaniem dość dużej grupy rodziców.  Jednostka Strzelców Rzeczypospolitej w Błoniu ustawiła strzelnicę, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił i sprawdzić czy ma celne oko.

Czytaj całość


< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.