67 INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI W WEDKARSTWIE RZUTOWYM

 W dniach 20-22 września 2019 roku na stadionie MOSiR w Błoniu, Zarząd Koła nr 9 w Błoniu wraz z Okręgiem Mazowieckim  na zlecenie ZG PZW zorganizował Indywidualne Rzutowe Mistrzostwa Polski.

Nad całością imprezy czuwała komisja sędziowska w składzie Waldemar Kaman – Sędzia Główny, Cezary Wieczorek-Zastępca Sędziego Głównego, oraz Klaudia Korszla-Sędzia Sekretarz.

Do rywalizacji przystąpiło 54 zawodników z dziewięciu okręgów.. 

Przy dość sprzyjającej aurze i niezbyt intensywnym wietrze udało się sprawnie przeprowadzić rywalizacje w dziewięciu konkurencjach.

Zawodnicy gospodarzy Patryk Sapigórski, Michał Sapigórski oraz Zuzanna Uzlis stawali na podium w 3-boju oraz 5-boju.

Mistrzem Polski  w kategorii junior w 3-boju , został Patryk Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii junior w 3-boju, został Michał Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii juniorek w 3-boju, została Zuzanna Uzlis

Mistrzem Polski w kategorii junior w 5-boju, został Michał Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii junior w 5-boju, został Patryk Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii juniorek w 5-boju, została Zuzanna Użlis 

Serdeczne gratulacje jeszcze raz dla zwycięzców, a pozostałym zawodnikom za sportowa postawę.

Podziękowania dla sędziów którzy w wolontariacie przez dwa dni czuwali nad rzetelnym przebiegiem mistrzostw, znosząc dość dobrze trudy wielu godzin sędziowania na boisku, a także dla obsługi technicznej za szybkie przygotowanie areny zmagań.

Nie wolno nam zapomnieć też o sponsorach, bez których Mistrzostwa nie były by tak okazałe: Burmistrz Błonia, Starosta Warszawski Zachodni, Pani Poseł na Sejm Kinga Gajewska, Firma Delphi Technologies, Firma Konger.

Czytaj całość


Nasza Szkółka otrzymała prezent!

W dniu 17 sierpnia 2019 r na Kanale Łączany odbyły się Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Krakowa, w których wziął udział członek naszego Koła PZW Grzegorz Kijowski, członek spławikowego Klubu COLMIC Polandfishing Mazowsze. Nasz kolega okazał się najlepszym zawodnikiem w gronie 76 uczestników zawodów.

Poza gratulacjami przekazujemy serdeczne podziękowania dla Grzegorza od uczestników naszej Szkółki Wędkarskiej Dziewiątka za przekazane dla szkółki wysokiej klasy rolki firmy Preston Innonations, będącej nagrodą dla zwycięzcy zawodów.

Szczególnie miło zabrzmiały słowa Grzegorza podczas zakończenia zawodów, gdy po otrzymaniu nagrody ogłosił, że przekazuje ją dla szkółki wędkarskiej Dziewiątka przy kole PZW w Błoniu, w której wędkuje aktualny Spławikowy Mistrz Świata Bartek Krzyżak.


Ogłoszenie - Zawody

W dniu 1.09.2019r. odbędą się towarzyskie zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Błonia. Zawody jednoturowe czterogodzinne odbędą się na wodzie „ Babska – Nowa”.

Zbiórka zawodników o godzinie 6.00.

Woda zostaje zamknięta przed zawodami tj. od niedzieli 1.09.2019r. do zakończenia zawodów!

Zawody dla członków Koła nr9 w Błoniu.


Mieszkaniec Błonia  Mistrzem Świata.

Nasz Bartek Krzyżak został Mistrzem Świata w Wędkarstwie Spławikowym w kategorii U-20. Podczas tegorocznych zawodów na zbiorniku zaporowym w Hiszpanii, a dokładniej w Ciudad Real (mieście Don Kichota), dwa złote medale trafiły do rąk Bartka. Złoto indywidualne, oraz złoto w drużynie to marzenie każdego sportowca bez względu na dyscyplinę.

Bartek podczas Mistrzostw Świata w Hiszpanii pierwszego dnia złowił w 4 godziny 500szt sumika karłowatego (byczka), a drugiego dnia 700szt sumika karłowatego oraz dokładając jednego karasia! Podczas 8 godzinnych zawodów złowił 1200 ryb!!! Łowił byczki niczym uklejki z Kanału Żerańskiego.

Gratulujemy Bartkowi zdobycia podwójnego Mistrzostwa i życzymy kolejnych w następnych startach. Gratulacje dla rodziców Renaty i Piotra, oraz dla wszystkich którzy przyczynili się do jego sukcesu.

Bartek jesteś WIELKI!!! Brawo TY!!!


Młodzi rzutowcy z Błonia na Mistrzostwach Świata w Szwajcarii!

Kolejny sukces naszych młodych wędkarzy rzutowych.  W dniach 18 - 21 lipca 2019r. Grachen/St. Niklaus w Szwajcarii odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Castingu. Reprezentanci naszego Koła, członkowie Kadry Narodowej,zdobyli dla Polski szereg medali i dzięki ich wygranym mogliśmy cieszyć się nie tylko ze zdobytych medali, ale mogliśmy usłyszeć nie jednokrotnie Mazurek Dąbrowskiego!!!

W kategorii juniorek startowała Zuzia Użlis zdobywając złoto w D4-skish, brąz w D1-mucha cel oraz w D5-odległość spinningowa, brąz w klasyfikacji końcowej indywidualnej!!! W kategorii juniorów startował Patryk Sapigórski zdobywając złoto w D1-mucha cel, srebro D2-mucha odległość, złoto w klasyfikacji końcowej indywidualnej, oraz złoto w drużynie!!! Natomiast jego brat Michał Sapigórski zdobył złoto w D4-skish oraz brąz w D3-aremberg, no i oczywiście złoto w drużynie!!!

Gratulacje dla naszych młodych zdolnych wędkarzy rzutowych i życzymy Wam spokojnego i zasłużonego wypoczynku.

Czytaj całość


< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.