Puchar portalu moczykije.net pod patronatem Burmistrza Błonia.

 

            Blisko 40 wędkarzy z całej polski zjechało do Błonia na zawody o Puchar Portalu moczykje.net. Impreza rozgrywana na miejscowych gliniankach na długo pozostanie w pamięci uczestników. Po pierwsze znakomita organizacja, a po drugie masa nagród do wygrania! Najlepsza ósemka otrzymała cenne upominki rzeczowe, ale również Ci, którym się nie powiodło wzieli udział w losowaniu nie mniej wartościowych nagród. Dodatkowo wszyscy zawodnicy otrzymali pakiet glin i zanęt od sponsorów. Nikt więc nie wrócił do domu z pustymi rękami.

 

            Zanim jednak do tego doszło zawodnicy przez 4 godziny zmagali się z rybami na błońskiej wodzie. Te jak zwykle nie dały się łatwo podejść, choć mieszka ich w naszych gliniankach sporo. Najlepsi zawodnicy poradzili sobie jednak doskonale i po 4 godzinach mieli co świętować.

Czytaj całość


TAAAKA RYBA 2017

Już tradycją stało się organizowanie przez Koło PZW nr 9 w Błoniu, corocznego pikniku rodzinnego „Taaaka Ryba” na naszych miejskich gliniankach. W tym roku mieliśmy już jego 17-tą edycję! Jak zawsze frekwencja dopisała i ponad 120 dzieci w wieku od 6 do 15 lat, uczestniczyła w zorganizowanych konkursach i zawodach. Dzieci (w wieku 6-10 lat) i młodzież (w wieku 11-15 lat), pod okiem doświadczonych instruktorów, mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencjach typowo wędkarskich i nie tylko. Zostały rozegrane zawody wędkarskie o największą rybę, zawody rzutowe do Tarczy Arenberga, a także konkurencje szybkościowe i sprawnościowe- rzuty piłeczkami do celu (tarczy). Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekał specjalnie przygotowany basen do połowu, ale zabawkowych rybek. W tym roku dzięki Powiatowi Warszawskiemu Zachodniemu partnerowi pikniku, ustawione były dmuchane zjeżdżalnie na których każde dziecko mogło się bawić. Dodatkową atrakcją były szaszłyki owocowe i czekoladowa fontanna.

Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem, w związku z czym specjalnie wydłużony został  czas zapisów uczestników do poszczególnych zawodów. Tylu chętnych chciało nauczyć się wędkować albo spróbować spinningu do celu.

Dużym zainteresowaniem przez dzieci był pokaz z udziałem psa specjalnego, który na co dzień pracuje w Służbie Więziennej. Dodatkową atrakcją był samochód specjalny SW, który można było zwiedzić od środka. Organizatorzy zaprosili dodatkowo wóz bojowy z OSP Błonie oraz radiowóz Policji z Komisariatu Miejskiego w Błoniu.

Dla rodziców i opiekunów był zorganizowany kurs i pokaz Nordic Walking zorganizowane przez Stowarzyszenie „Rysie Razem”. Fajne zajęcia w oczekiwaniu na swoją pociechy cieszyły się zainteresowaniem dość dużej grupy rodziców.  Jednostka Strzelców Rzeczypospolitej w Błoniu ustawiła strzelnicę, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił i sprawdzić czy ma celne oko.

Czytaj całość


TOWARZYSKIE ZAWODY SPŁAWIKOWE O PUCHAR MIASTA BŁONIA

 W dniu 11.06.2017r. na wodzie „Nowa Babska”, odbyły się Towarzyskie Zawody Spławikowe zorganizowane z okazji XIX Dni Błonia. Zawody odbyły się w jednej 4 godzinnej turze. Pomimo wczesnej pory w niedzielę, na starcie zjawiło się 22 zawodników. Sygnał do rozpoczęcia zawodów o godz. 8.00 i zawodnicy po kilku minutach zanotowali pierwsze rybki. Zawody po 4 godzinnym zmaganiu wygrał kol. Paweł Sobolewski , kolejne miejsca zajęli: 2. kol. Michał Kierzkowski, 3. kol. Sławomir Kamiński, 4. kol. Tomasz Urbański, 5. Piotr Bielecki, 6. kol. Marek Stachurski. Nagrody rzeczowe, puchary oraz poczęstunek dla uczestników ufundował Urząd Miasta. Puchar i nagrody(sprzęt wędkarski) wręczył w imieniu władz miasta Prezes Koła nr 9 w Błoniu. Po zawodach na wszystkich uczestników i organizatorów czekała grochówka z restauracji Jankaz. Dziękuję kolegom organizatorom za przygotowanie akwenu do zawodów, a uczestnikom za wspólnie spędzoną niedzielę. Specjalne podziękowania dla kol. Marcina Cieślaka za napisanie relacji z tych zawodów i zamieszczenie jej  na portalu www.moczykije.net.  Dziękujemy za liczne przybycie na zawody i oby taka frekwencja utrzymywała się na kolejnych. Zapraszamy do udziału w następnych zawodach organizowanych przez Zarząd Koła Nr 9 w Błoniu.


Ogłoszenie-Zawody

W dniu 11.06.2017r. odbędą się   Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Miasta Błonia.

Zawody jednoturowe czterogodzinne odbędą się na wodach ‘Babska – Nowa i ‘Czarna - Połączone’. Obowiązują siatki o dł. 200cm.

Zbiórka zawodników o godzinie 6.00. Zawody dla członków Koła nr 9 w Błoniu.

Wody zostają zamknięte od niedzieli 11.06.2017r.


II Zawody Spławikowe z cyklu Grand Prix Okręgu

30.04.2017r. odbyły się drugie zawody spławikowe zaliczane do Mistrzostw Okręgu i całego cyklu GP.

Zawodnicy z Błońskiej Dziewiątki wygrali klasyfikację drużynową i okazali się mocnym przeciwnikiem dla innych w końcowej rozgrywce o Mistrzostwo Okręgu w 2017r.

Przedstawiamy wyniki i kilka zdjęć z rybkami, oraz liczymy na Wasz doping już na najbliższych zawodach spławikowych, które odbędą się 13 maja.

Trzymajcie za nas kciuki!
Brawo Wy!!!


< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.