PRAWDZIWY WĘDKARZ NIE ZOSTAWIA ŚMIECI

W dniu 28 marca.2021 r. wspólnie z wędkarzami w ramach „Tygodnia Czystości Wód” Zarząd Koła przeprowadził akcję sprzątania glinianek błońskich. Jest to już druga akcja sprzątania glinianek i terenu kąpieliska. W akcji sprzątania wzięło udział 11 wędkarzy. Po przybyciu na Glinianki ujrzeliśmy przykry widok. Dokoła śmieci, puszki po kukurydzy, opakowania po robakach, wszędzie rozrzucone niedopałki papierosów, foliowe torebki, butelki po napojach oraz po piwie, puszki, foliowe torby po zanętach, opakowania po świetlikach, kilometry ciągnących się żyłek w które można się zaplątać i niejednokrotnie zrobić sobie krzywdę, nie wspomnę już o odchodach których też nie brakuje, itp. Pierwsze co przychodzi do głowy do chęć dokopania do tylnej części ciała takiemu gamoniowi i brudasowi który pozostawił po sobie ten obrazek. Nasuwają się jednak pytania i choć każdy zna na nie odpowiedź niewielu z nas chce głośno o tym mówić.

• skąd się to wzięło?
• kto jest za to odpowiedzialny?
• jak my uważający się za etycznych wędkarzy mamy reagować na takie obrazki?

To tylko kilka z wielu pytań które nasuwają się widząc tego typu proceder.
Odpady te stanowiły, a konkretnie wskazywały tylko jedną grupę społeczną, co przykre wskazywała większości na wędkarzy. Nad wodę PZW w Błoniu przychodzą w większości wędkarze posiadający uprawnienia na amatorski połów ryb, nad zbiornikiem często pojawiają się te same osoby i bardzo często o ile nie zawsze siedzi pewna ilość starszych Panów którzy ostro wytężają wzrok, kto i kiedy wchodzi na łowisko traktując każdego jako potencjalną konkurencję oraz intruza. Na pytania kto tak naśmiecił odpowiedzi nie ma dlatego odpowiedź na pytanie „skąd się to wzięło” jest oczywista! To przyjezdni wędkarze z innego Koła!. Zawsze zastanawiam się czy ludzie, którzy tak śmiecą maja mózgi i czy bajzel, który robią na łonie przyrody przekłada się na bajzel w ich domach. Po głębszym zastanowieniu utwierdzam się w przekonaniu, że bałaganiarze też musza mieć syf w mieszkaniach. Tutaj w całej rozciągłości ma zastosowanie przysłowie: „Pokaż mi swój dom, a powiem ci kim jesteś”. Albo jego parafraza: „Pokaż mi swoje stanowisko wędkarskie, a powiem Ci jakim jesteś wędkarzem”. Czy ktoś z Was Kolegów nazwie to wychowaniem w czystości? Wychowanie którego i tak w naszym Kraju brakuje, a powinno ono nastąpić poprzez uświadamianie młodzieży we własnych domach następnie w szkole itp. Tylko jak rodzice mogą nauczyć własne dziecko skoro jego tatuś z łowiska zrobił śmietnik. Czy nie uważacie, że czas najwyższy coś z tym problemem zrobić? Skoro wiemy kto pozostawia te tony śmieci na łowiskach i nie tylko na nich, to czy nie możemy reagować na takie sytuacje gdy je widzimy? Następnego dnia po sprzątaniu, wędkarze-śmieciarze zdążyli przynieść i zostawić kolejne śmieci. Ręce opadają! Społeczna Straż Rybacka wspólnie ze Strażą Miejską i Policją podczas wspólnych patroli będzie uczulona na porządek na terenie łowiska. Może takie patrole wymuszą w końcu na śmieciarzach egzekwowania Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb i łowisko nasze zacznie wyglądać czyściej. Sprawa zaśmiecania „kąpieliska” i jego okolic to już inna bajka, oczywiście brudasów i tam też nie brakuje. Mieszkańcy przychodzą odpoczywać i zostawiają po sobie sterty śmieci porozrzucane tam gdzie siedzą. Wychodzi na to ,że lubią się przebywać w syfie. Potłuczone butelki szklane w wodzie to normalka na naszych gliniankach, a wtedy o nieszczęśliwy wypadek nie trudno. Zastanówmy się, czy tak musi być nad naszą wodą w Błoniu? Dlaczego nie potrafimy zadbać o jedyny taki zbiornik w okolicy? ZAWIADOMIENIE

W DNIU 28.03.2021 R. O GODZINIE 10.00 W BŁONIU NA TERENIE GLINIANEK PRZY UL. LESZNOWSKIEJ 15 A, ODBĘDZIE SIĘ  W RAMACH ORGANIZACJI TYGODNIA CZYSTOŚCI WÓD AKCJA  „WIOSENNE SPRZĄTANIE GLINIANEK”

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE OSOBY ZAINTERESOWANE I SYMPATYKÓW KOŁA DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SPRZĄTANIU NASZYCH GLINIANEK.


Ogłoszenie -Znaki

SKARBNIK KOŁA NR 9 PRZYJMUJE WE WTORKI I CZWARTKI

W GODZ. 17 – 19 W SIEDZIBIE KOŁA: UL. LESZNOWSKA 15A,  HALA SPORTOWA im. Z. KARLICKIEGO W ŚWIETLICY NR 2 NAD SIŁOWNIĄ (WEJŚCIE DRUGIE)

DLA WYGODY WĘDKARZY SKŁADKI MOŻNA DODATKOWO OPŁACAĆ W SKLEPIE WĘDKARSKIM „SZUWAREK” 

UL. SIENKIEWICZA 5 W BŁONIU. ZAPRASZAMY PO ZNAKI I ZEZWOLENIA NA 2021 ROK!!!

KONTAKT DO SKARBNIKA KOŁA: TEL. 606 228 906< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.