Ogłoszenie - Znaki

SKARBNIK KOŁA NR 9 PRZYJMUJE WE WTORKI I CZWARTKI

W GODZ. 17 – 19 W SIEDZIBIE KOŁA: BŁONIE UL. LESZNOWSKA 15A,  HALA SPORTOWA im. Z. KARLICKIEGO W ŚWIETLICY NR 2 NAD SIŁOWNIĄ (WEJĆIE DRUGIE)  

DLA WYGODY WĘDKARZY SKŁADKI MOŻNA DODATKOWO OPŁACAĆ W SKLEPIE WĘDKARSKIM „SZUWAREK” UL. SIENKIEWICZA 5 W BŁONIU. ZAPRASZAMY PO ZNAKI I ZEZWOLENIA NA 2020 ROK!!!


KONGRES ICSF - WIEDEŃ 2019

W dniach 15 - 17 listopada br. w Wiedniu / Austria odbył się Kongres Sprawozdawczo Wyborczy Federacji  ICSF w którym uczestniczyli przedstawiciele PZW: Zbigniew Mośko ZG PZW, Dionizy Mikołajczyk PZW Poznań i Cezary Wieczorek z Okręgu Mazowieckiego PZW.

W związku z tym, że kadencja Zarządu ICSF dobiegła końca to  musiało nastąpić podsumowanie działalności, osiągnięć organizacyjnych i sportowych w latach 2015 - 2019.

Sprawozdanie, w imieniu Zarządu,  przedstawił  Prezydent ICSF Pan Kurt Klamet.

Uczestnictwo w Kongresie było okazją do odbycia wielu spotkań i rozmów na temat rozwoju tej dyscypliny sportu, wytyczenia nowych kierunków działania oraz do nawiązywania nowych znajomości i kontaktów.

W drugim dniu, zgodnie z harmonogramem, Kongres rozpatrzył aplikacje dotyczące organizacji najważniejszych zawodów w latach 2020-2021, które zostały przesłane od Narodowych Federacji m.in. z Polski od Okręgu Mazowieckiego PZW, który przygotował bardzo ładną wideo prezentację miejsca przyprowadzenia zawodów oraz zakwaterowania. Prezentacja została uzupełniona wystąpieniem Kol. Cezarego Wieczorka, które zostało nagrodzone brawami. W tej sprawie,  głos zabrał również Kol. Zbigniew Mośko popierając wniosek.  Na ręce Prezydenta ICSF Kurta Klameta, kol. Cezary Wieczorek złożył listy intencyjne od Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego, oraz od Burmistrza Błonia Zenona Reszki, którzy zapewnili w nich o wsparciu w organizacji Mistrzostw Świata Juniorów.

Kongres, oceniając wszystkie aplikacje,  dokonał wyboru organizatorów na 2020r w tym organizatora Mistrzostw Świata Juniorów 2020, a po przedstawieniu naszej prezentacji i wielu wcześniej odbytych rozmów, liczyliśmy na pozytywną decyzję Kongresu (prezentacja jest zamieszczona na oficjalnej stronie ICSF). Decyzją Kongresu, Polska otrzymała prawo do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020 - taka jest oficjalna nazwa zawodów, a bezpośrednim organizatorem jest Okręg Mazowiecki PZW. Mistrzostwa zaplanowano w dniach 16-19 lipca 2020r , areną zmagań będzie Stadion Miejski w Błoniu  im. Józefa Piłsudskiego.   

Przed nami okres wzmożonej pracy w przygotowaniach do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020.  


Italian Master po raz drugi zdobyty!!!

Bartek i Mateusz to chyba najbardziej rozpoznawalni zawodnicy w Italii. W dniach 1 -3 listopada w Ostellato trwały największe zawody w Europie, na których nie mogło zabraknąć naszych klubowiczów w składzie Ewelina Bartosiewicz, Artur Kulka, Mateusz Łapacz i Mistrz Świata w spławiku Bartek Krzyżak.

W piątek 1 listopada odbywał się Puchar Valletto di Ostellato w którym całe podium zajęli nasi zawodnicy. Artur Kulka wygrał, drugi był Bartek Krzyżak, a trzecie miejsce na podium zajął Mateusz Łapacz.

W sobotę 2 listopada odbywał się Italian Master - zawody parami gdzie startowało 180 drużyn 2 osobowych. Mateusz Łapacz i Bartek Krzyżak wygrali swój sektor i całe zawody!!!

W niedzielę 3 listopada odbywał się Maver Day i znowu Mateusz wraz z Bartkiem w drużynie wygrywają swój sektor i zajmują 3 miejsce w całych zawodach!!!

Można by rzec: Italia zdobyta!!! Brawo Wy!!!

Czytaj całość


70lat Koła nr 9 Polskiego Związku Wędkarskiego

W dniu 27 września 2019r w Sali kinowej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 70-lecia powstania Koła wędkarskiego w Błoniu. Historia Koła sięga 1949 roku w którym to zapoczątkowało swoją działalność Towarzystwo Wędkarskie. Dzisiaj Koło nasze liczy ponad 1100 osób i ciągle się rozwija. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Sekretarz Błonia Przemysław Kubicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Błoniu Tomasz Wiśniewski, Członek Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego Romuald Reszka,  Przewodniczący Rady Gminy w Lesznie Michał Dominiak,  Radny Powiatu Warszawskiego Zachodniego Michał Gajewski, Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu kpt. Paweł Pietrzak. Komendant PSP w Błoniu Zbigniew Rafalski, Prezes Kres w Błoniu Artur Woźniak, byli Prezesi Koła nr 9 w Błoniu.

Warto wspomnieć, że Koło nasze jako pierwsze na Mazowszu otrzymało od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama  Struzika Medal PRO MASOVIA. Jest to ogromne wyróżnienie w podziękowaniu za wieloletnia społeczna pracę na rzecz całego Mazowsza i jego mieszkańców. 

Czytaj całość


< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.