Italian Master po raz drugi zdobyty!!!

Bartek i Mateusz to chyba najbardziej rozpoznawalni zawodnicy w Italii. W dniach 1 -3 listopada w Ostellato trwały największe zawody w Europie, na których nie mogło zabraknąć naszych klubowiczów w składzie Ewelina Bartosiewicz, Artur Kulka, Mateusz Łapacz i Mistrz Świata w spławiku Bartek Krzyżak.

W piątek 1 listopada odbywał się Puchar Valletto di Ostellato w którym całe podium zajęli nasi zawodnicy. Artur Kulka wygrał, drugi był Bartek Krzyżak, a trzecie miejsce na podium zajął Mateusz Łapacz.

W sobotę 2 listopada odbywał się Italian Master - zawody parami gdzie startowało 180 drużyn 2 osobowych. Mateusz Łapacz i Bartek Krzyżak wygrali swój sektor i całe zawody!!!

W niedzielę 3 listopada odbywał się Maver Day i znowu Mateusz wraz z Bartkiem w drużynie wygrywają swój sektor i zajmują 3 miejsce w całych zawodach!!!

Można by rzec: Italia zdobyta!!! Brawo Wy!!!

Czytaj całość


70lat Koła nr 9 Polskiego Związku Wędkarskiego

W dniu 27 września 2019r w Sali kinowej odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 70-lecia powstania Koła wędkarskiego w Błoniu. Historia Koła sięga 1949 roku w którym to zapoczątkowało swoją działalność Towarzystwo Wędkarskie. Dzisiaj Koło nasze liczy ponad 1100 osób i ciągle się rozwija. W uroczystości wzięli udział Burmistrz Błonia Zenon Reszka, Sekretarz Błonia Przemysław Kubicki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Błoniu Tomasz Wiśniewski, Członek Zarządu Powiatu Warszawskiego Zachodniego Romuald Reszka,  Przewodniczący Rady Gminy w Lesznie Michał Dominiak,  Radny Powiatu Warszawskiego Zachodniego Michał Gajewski, Dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu kpt. Paweł Pietrzak. Komendant PSP w Błoniu Zbigniew Rafalski, Prezes Kres w Błoniu Artur Woźniak, byli Prezesi Koła nr 9 w Błoniu.

Warto wspomnieć, że Koło nasze jako pierwsze na Mazowszu otrzymało od Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama  Struzika Medal PRO MASOVIA. Jest to ogromne wyróżnienie w podziękowaniu za wieloletnia społeczna pracę na rzecz całego Mazowsza i jego mieszkańców. 

Czytaj całość


67 INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI W WEDKARSTWIE RZUTOWYM

 W dniach 20-22 września 2019 roku na stadionie MOSiR w Błoniu, Zarząd Koła nr 9 w Błoniu wraz z Okręgiem Mazowieckim  na zlecenie ZG PZW zorganizował Indywidualne Rzutowe Mistrzostwa Polski.

Nad całością imprezy czuwała komisja sędziowska w składzie Waldemar Kaman – Sędzia Główny, Cezary Wieczorek-Zastępca Sędziego Głównego, oraz Klaudia Korszla-Sędzia Sekretarz.

Do rywalizacji przystąpiło 54 zawodników z dziewięciu okręgów.. 

Przy dość sprzyjającej aurze i niezbyt intensywnym wietrze udało się sprawnie przeprowadzić rywalizacje w dziewięciu konkurencjach.

Zawodnicy gospodarzy Patryk Sapigórski, Michał Sapigórski oraz Zuzanna Uzlis stawali na podium w 3-boju oraz 5-boju.

Mistrzem Polski  w kategorii junior w 3-boju , został Patryk Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii junior w 3-boju, został Michał Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii juniorek w 3-boju, została Zuzanna Uzlis

Mistrzem Polski w kategorii junior w 5-boju, został Michał Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii junior w 5-boju, został Patryk Sapigórski

Vice Mistrzem Polski w kategorii juniorek w 5-boju, została Zuzanna Użlis 

Serdeczne gratulacje jeszcze raz dla zwycięzców, a pozostałym zawodnikom za sportowa postawę.

Podziękowania dla sędziów którzy w wolontariacie przez dwa dni czuwali nad rzetelnym przebiegiem mistrzostw, znosząc dość dobrze trudy wielu godzin sędziowania na boisku, a także dla obsługi technicznej za szybkie przygotowanie areny zmagań.

Nie wolno nam zapomnieć też o sponsorach, bez których Mistrzostwa nie były by tak okazałe: Burmistrz Błonia, Starosta Warszawski Zachodni, Pani Poseł na Sejm Kinga Gajewska, Firma Delphi Technologies, Firma Konger.

Czytaj całość


Nasza Szkółka otrzymała prezent!

W dniu 17 sierpnia 2019 r na Kanale Łączany odbyły się Otwarte Spławikowe Mistrzostwa Krakowa, w których wziął udział członek naszego Koła PZW Grzegorz Kijowski, członek spławikowego Klubu COLMIC Polandfishing Mazowsze. Nasz kolega okazał się najlepszym zawodnikiem w gronie 76 uczestników zawodów.

Poza gratulacjami przekazujemy serdeczne podziękowania dla Grzegorza od uczestników naszej Szkółki Wędkarskiej Dziewiątka za przekazane dla szkółki wysokiej klasy rolki firmy Preston Innonations, będącej nagrodą dla zwycięzcy zawodów.

Szczególnie miło zabrzmiały słowa Grzegorza podczas zakończenia zawodów, gdy po otrzymaniu nagrody ogłosił, że przekazuje ją dla szkółki wędkarskiej Dziewiątka przy kole PZW w Błoniu, w której wędkuje aktualny Spławikowy Mistrz Świata Bartek Krzyżak.


Ogłoszenie - Zawody

W dniu 1.09.2019r. odbędą się towarzyskie zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Błonia. Zawody jednoturowe czterogodzinne odbędą się na wodzie „ Babska – Nowa”.

Zbiórka zawodników o godzinie 6.00.

Woda zostaje zamknięta przed zawodami tj. od niedzieli 1.09.2019r. do zakończenia zawodów!

Zawody dla członków Koła nr9 w Błoniu.


< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.