Ogłoszenie-Zawody

W dniu 24.03.2019 roku,  odbędą się I Towarzyskie Zawody Spławikowe „WIOSNA 2019” zaliczane do GPX Koła.  Zawody jednoturowe 4-godz. odbędą się na wodzie ,, Czarna – Połączone”, rezerwowa woda „Nowa - Babska”. Zbiórka zawodników o godzinie 7.00.

Na zawodach obowiązują siatki o długości 2m. Zawody tylko dla członków Koła 9.

Woda zostaje zamknięta od niedzieli 24.03.2019r od godz.0.00 do zakończenia zawodów.


Halowe Zawody Rzutowe - Czechy 2019

W dniach 9-10.03.2019r w Czechach odbywały się Halowe Zawody Rzutowe, na które pojechali reprezentanci Okręgu Mazowieckiego PZW Koła nr 9 w Błoniu, Michał i Patryk Sapigórscy. Finał Halowej Ligi Czeskiej odbył się w Velkich Pavlovicach, na który pojechaliśmy celem sprawdzenia przygotowań przed nadchodzącym sezonem.

Mieliśmy możliwość spotkania najsilniejszych konkurentów do walki o medale na tegorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w lipcu w Szwajcarii. Był też czas na krótkie zwiedzanie Mikulova, Poysdorfu i okolicy. Zawodnicy nasi okazali się w tym dniu bezkonkurencyjni, zdobywając dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji juniorów! Gratulacje dla Patryka Sapigórskiego oraz jego brata Michała!!!


Sprzątanie Glinianek w 2019r

Wiosna i co za tym się skrywa? Z racji tego , że zima już nas chyba opuściła na dobre, postanowiliśmy wspólnie z członkami koła rozpocząć wycinkę krzaków i samosiejek. Jak zwykle można liczyć na niewielką grupę osób, które chętnie pomagają i biorą udział w pracach porządkowych. Jak zwykle można zacytować słowa - "...tak niewielu zrobiło dla tak wielu..." Wodom Cześć!

 


Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła Wędkarskiego w Błoniu

W dniu 17 lutego 2019 roku o godzinie 9:45 w pierwszym terminie i o godzinie 10:00 w drugim terminie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Koła PZW nr. 9 w Błoniu. Walne Zgromadzenie otworzył i przywitał wszystkich uczestników zebrania oraz gości Prezes Koła w Błoniu kol. Cezary Wieczorek. W Zgromadzeniu brało udział 68 osób na 911 członków Koła, z ramienia Zarządu Okręgu w Zgromadzeniu uczestniczył kol. Rober Fabisiak. Władze miejskie reprezentował Zenon Reszka Burmistrz Błonia, oraz jego zastępca Marek Książek, który poprowadził zebranie jako jego przewodniczący. Na zebraniu obecny był także Włodzimierz Leduchowski dyrektor CSiR w Błoniu. Do prezydium zebrania zaproszono kol. Bogdana Recielskiego wiceprezesa Koła nr9 w Błoniu oraz wiceprzewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Warszawie.

Po przyjęciu porządku obrad i wyborach komisji, nastąpiły sprawozdania z działalności Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Sprawozdania zostały przyjęte przez uczestników zebrania, oraz po krótkiej dyskusji zatwierdzono plan pracy Koła na 2019r. Podczas zebrania wręczono pamiątkowe medale i nagrody. Nasi wychowankowie szkółki wędkarskiej „dziewiątka” Michał Sapigórski, oraz Patryk Sapigórski otrzymali srebrne odznaki PZW za zasługi dla Wędkarstwa Polskiego. Odznaczyliśmy odznaką „Wzorowy Młody Wędkarz „ Zuzannę Użlis, Kacpra Wróblewskiego oraz Radosława Fabisiaka, za wyniki sportowe osiągnięte na arenie krajowej w roku 2018.

Za pracę na rzecz Koła złotą odznakę otrzymał kol. Stanisław Chamczyk, a srebrne odznaki otrzymali kol. Marek Stachurski i Piotr Krupiński. Koledzy Tomasz Sikorski oraz Marcin Cieślak otrzymali medale „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa”.  Wręczono także nagrodę za cykl zawodów spławikowych rozegranych u nas w Błoniu (GPX Koła) koledze Stanisławowi Chamczykowi, który zwyciężył roczną klasyfikację. Wyróżnienie za pracę na rzecz Koła otrzymał kol. Jacek Kwak. Życzę wszystkim powodzenia i sukcesów w nadchodzącym roku, który dla nas jest wyjątkowy, będziemy obchodzić jubileusz 70-lecia Koła w Błoniu.


Podlodowe Mistrzostwa Koła Nr 9 w Błoniu

W niedzielę 27 stycznia odbyły się PODLODOWE MISTRZOSTWA KOŁA NR 9 w BŁONIU  na błońskich gliniankach. Pomimo niedzieli i lekkiej odwilży w zawodach wzięło udział 18 zawodników. Tak duża frekwencja spowodowana była chyba głodem wędkowania podlodowego, którego w ostatnich zimach jak na lekarstwo.

W tym dniu ryby współpracowały z wędkarzami i złowiono w sumie ponad 4 kilo jazgarzy i płoci . Zawody trwały 2 tury po 2 godz. Mistrzem Koła i puchar po 4 godzinnym zmaganiu wygrał kol. Łukasz Gierach, kolejne miejsca zajęli: 2. kol. Stanisław Chamczyk, 3. kol. Bartosz Krzyżak, 4. kol. Maciej Kowalski, 5. kol. Jacek Piekut, 6. kol. Mateusz Bobowski. Zwycięzcom gratulujemy! Zawodnicy od 1. do 3. miejsca otrzymali pamiątkowe medale.

Czytaj całość


< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.