WAKACYJNE ZAWODY SPŁAWIKOWE SZKÓŁKI WĘDKARSKIEJ W BŁONIU

W dniu 05.07.2020r. na wodzie „CZARNA ”, odbyły się Towarzyskie Zawody Spławikowe Szkółki Dziewiątki. Zawody odbyły się w jednej 2 godzinnej turze. Pomimo wakacji w niedzielę, na starcie zjawiło się 13 zawodników. Sygnał do rozpoczęcia zawodów dał kol. Dariusz Jasiński – Kierownik Szkółki, a zawodnicy po kilku minutach zanotowali pierwsze rybki.

Zawody po 2 godzinnym zmaganiu wygrał kol. Krzysztof Dutkowski, kolejne miejsca zajęli: 2. kol. Madzia Socha, 3. kol. Grażynka Walczak, 4. kol. Maciek Zabost, 5. Zuzia Skalska, 6. kol. Piotr Drużny. Nagrody rzeczowe, puchary wręczył Prezes Koła nr 9 w Błoniu wraz z asystentką kol. Zuzią Użlis. Po zawodach na wszystkich uczestników i organizatorów czekała gorąca Pizza.

Dziękuję kolegom organizatorom za przygotowanie akwenu do zawodów, a uczestnikom za wspólnie spędzoną niedzielę. Naszym młodym uczestnikom życzymy udanych wakacji i do zobaczenia już w krótce na kolejnych zawodach.


TOWARZYSKIE ZAWODY SPŁAWIKOWE WIOSNA 2020

W dniu 07.06.2020r. na wodzie „Nowa Babska”, odbyły się Towarzyskie Zawody Spławikowe. Zawody odbyły się w jednej 4 godzinnej turze. Pomimo wczesnej pory w niedzielę, na starcie zjawiło się 23 zawodników. Wszyscy czekaliśmy na zgodę do organizowania zawodów na wolnym powietrzu i jak tylko przepisy wprowadzone w związku z Covid-19 zezwoliły na przeprowadzenie zawodów, Zarząd podjął decyzję o ich organizacji.

Sygnał do rozpoczęcia zawodów o godz. 8.00 dał sędzia kol. Marcin Góralczyk i zawodnicy po kilku minutach zanotowali pierwsze rybki. Zawody po 4 godzinnym zmaganiu wygrał kol. Paweł Sobolewski , kolejne miejsca zajęli: 2. kol. Tomasz Lasota, 3. kol. Dariusz Jasiński, 4. kol. Sebastian Góźdź, 5. Michał Kierzkowski, 6. kol. Piotr Bartczak. Nagrody rzeczowe, puchary wręczył Prezes Koła nr 9 w Błoniu.

Po zawodach na wszystkich uczestników i organizatorów czekała gorąca strawa z firmy Gastro Family. Dziękuję kolegom organizatorom za przygotowanie akwenu do zawodów, a uczestnikom za wspólnie spędzoną niedzielę. Dziękujemy za liczne przybycie na zawody i oby taka frekwencja utrzymywała się na kolejnych.

Zapraszamy do udziału w następnych zawodach organizowanych przez Zarząd Koła Nr 9 w Błoniu.


KONTROLE SSR W CZASIE EPIDEMII COVID -19

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Rybackiej w Warszawie została poinformowana, że ze względu na epidemię koronawirusa niektórzy wędkarze odmawiają okazania strażnikom Społecznej Straży Rybackiej dokumentów uprawniających do amatorskiego połowu ryb.

Przypominamy, że amatorski połów ryb może uprawiać osoba posiadająca kartę wędkarską, a jeżeli połów ryb odbywa się w wodach uprawnionego do rybactwa - posiadająca ponadto jego zezwolenie.

Zgodnie z art. 25 ustawy o rybactwie śródlądowym strażnik Społecznej Straży Rybackiej jest uprawniony do kontroli wyżej wymienionych dokumentów, a podczas wykonywania tej czynności korzysta z ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym.

Osoby wędkujące na wodach, w których uprawnionym do rybactwa jest Polski Związek Wędkarski mają również obowiązek stosować się do warunków zezwolenia określonych w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb, który zobowiązuje wędkarza do poddania się kontroli prowadzonej przez strażników Społecznej Straży Rybackiej. Niestosowanie się do warunków zezwolenia stanowi wykroczenie określone w art. 27 a ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy o rybactwie śródlądowym, za które grozi kara grzywny w drodze mandatu karnego w wysokości do 500 złotych.

Jednocześnie informujemy, że przepisy wprowadzone w związku ze zwalczaniem epidemii koronawirusa nie zwalniają osób wędkujących z obowiązku poddania się kontroli jednostkom uprawnionym, w tym Społecznej Straży Rybackiej.

Komendant Wojewódzki PSR w Warszawie
Robert Kucyk

http://www.psr.waw.pl/


Zarybianie Glinianek i rzeki Utraty.

W dniu 1 maja członkowie Koła w Błoniu brali udział w zarybianiu narybkiem letnim szczupaka Glinianek, oraz rzeki Utraty.

Ryby w bardzo dobrej kondycji zostały wpuszczone do wód, które są pod opieką Naszego Koła w Błoniu.


< Poprzednia strona Następna strona >


Odwiedziło nas gości.