KONGRES ICSF - WIEDEŃ 2019

W dniach 15 - 17 listopada br. w Wiedniu / Austria odbył się Kongres Sprawozdawczo Wyborczy Federacji  ICSF w którym uczestniczyli przedstawiciele PZW: Zbigniew Mośko ZG PZW, Dionizy Mikołajczyk PZW Poznań i Cezary Wieczorek z Okręgu Mazowieckiego PZW.

W związku z tym, że kadencja Zarządu ICSF dobiegła końca to  musiało nastąpić podsumowanie działalności, osiągnięć organizacyjnych i sportowych w latach 2015 - 2019.

Sprawozdanie, w imieniu Zarządu,  przedstawił  Prezydent ICSF Pan Kurt Klamet.

Uczestnictwo w Kongresie było okazją do odbycia wielu spotkań i rozmów na temat rozwoju tej dyscypliny sportu, wytyczenia nowych kierunków działania oraz do nawiązywania nowych znajomości i kontaktów.

W drugim dniu, zgodnie z harmonogramem, Kongres rozpatrzył aplikacje dotyczące organizacji najważniejszych zawodów w latach 2020-2021, które zostały przesłane od Narodowych Federacji m.in. z Polski od Okręgu Mazowieckiego PZW, który przygotował bardzo ładną wideo prezentację miejsca przyprowadzenia zawodów oraz zakwaterowania. Prezentacja została uzupełniona wystąpieniem Kol. Cezarego Wieczorka, które zostało nagrodzone brawami. W tej sprawie,  głos zabrał również Kol. Zbigniew Mośko popierając wniosek.  Na ręce Prezydenta ICSF Kurta Klameta, kol. Cezary Wieczorek złożył listy intencyjne od Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jana Żychlińskiego, oraz od Burmistrza Błonia Zenona Reszki, którzy zapewnili w nich o wsparciu w organizacji Mistrzostw Świata Juniorów.

Kongres, oceniając wszystkie aplikacje,  dokonał wyboru organizatorów na 2020r w tym organizatora Mistrzostw Świata Juniorów 2020, a po przedstawieniu naszej prezentacji i wielu wcześniej odbytych rozmów, liczyliśmy na pozytywną decyzję Kongresu (prezentacja jest zamieszczona na oficjalnej stronie ICSF). Decyzją Kongresu, Polska otrzymała prawo do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020 - taka jest oficjalna nazwa zawodów, a bezpośrednim organizatorem jest Okręg Mazowiecki PZW. Mistrzostwa zaplanowano w dniach 16-19 lipca 2020r , areną zmagań będzie Stadion Miejski w Błoniu  im. Józefa Piłsudskiego.   

Przed nami okres wzmożonej pracy w przygotowaniach do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów - Błonie 2020.  


< Nowszy wpis Starszy wpis >


Odwiedziło nas gości.