Srebro i Brąz w Spławikowych Mistrzostwach Szkółek Wędkarskich – Kobiałka 2018

W niedzielę 09 września 2018 r. Kanał Żerański w Kobiałce, był po raz kolejny  areną zmagań młodych wędkarzy, którzy uczestniczyli w zawodach zorganizowanych przez Komisję Młodzieżową OM PZW. Punktualnie o 8.00 sędzia główny zawodów kol. Jan Kubaszewski wraz z  Przedstawicielem Komisji Młodzieżowej kol. Robertem Kowalczykiem, powitali uczestników zawodów i przystąpiono do losowania stanowisk. Szkółka wędkarska „Dziewiątka” wystawiła w tych zawodach dwie drużyny, oraz w kategorii integracyjnej wystartował niespełna pięcioletni Franciszek Wróblewski zajmują 2 miejsce! Pierwsza drużyna stanęła na drugim miejscu na podium, a druga na trzecim miejscu na podium.

W zawodach wzięło udział 103 młodych zawodników w trzech kategoriach wiekowych: U-12, U-14 i U-16, oraz w kategorii integracyjnej. Łącznie zgłoszono  21 drużyn.

Pierwsza drużyna naszej „Dziewiątki” to:

U-12 Krzysztof Dudkowski – 11 miejsce
U-14 Kacper Wróblewski – 3 miejsce
U-16 Radosław Fabisiak – 2 miejsce

Druga drużyna naszej „Dziewiątki” to:

U-12 Magdalena Socha – 5 miejsce
U-14 Aleksandra Żabka – 9 miejsce
U-16 Zuzanna Użlis – 5 miejsce

Słoneczna pogoda sprzyjała wędkowaniu przez całe zawody. Łowiono głównie ukleje, lecz trafiały się płocie i leszcze w siatkach zawodników. Po zakończeniu łowienia na wszystkich uczestników czekał gorący posiłek, po którym rozpoczęto ceremonię nagradzania najlepszych zawodników i zawodniczek.   Na początku wyróżnienia otrzymało trzech najmłodszych zawodników, którzy dostali nagrody niespodzianki w postaci pluszowych ryb.

Zdobywcy miejsc 1-6 w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy, a wszyscy uczestnicy po wędkarskim gadżecie. Zwycięzców dekorował Sekretarz Zarządu , Przewodniczący Komisji Młodzieżowej kol. Cezary Wieczorek, przy pomocy Wiceprezesa ds. inwestycyjno - schroniskowych kol. Tomasza Młynarczyka oraz Członka Prezydium kol. Ryszarda Kosa.

Komisja Młodzieżowa dziękuje wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom za udział w Mistrzostwach, bowiem mają one na celu integrację młodzieży i dobrą zabawę. Miejmy nadzieję, że za rok frekwencja będzie tylko większa. Dziękujemy sponsorom, dzięki którym zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy wrócili z Mistrzostw uśmiechnięci.


< Nowszy wpis Starszy wpis >


Odwiedziło nas gości.